Veronika Syrotiuková

Canisterapii se věnuji se svým psem již několik let. Mým parťákem je Dark alias Darouš (Dance in the Rain z Katu), zástupce plemene Americký stafordšírský teriér


Termín canisterapie je složen ze dvou slov: canis (latinsky pes) a terapie (léčba, řeckého původu). Canisterapie lze považovat za mezioborové odvětví, které svým základem spadá do oblasti sociálních služeb. Lze ji chápat jako podpůrnou rehabilitaci, do které je přidána sociální terapie, dále poté aktivizace, snaha o rozvoj komunikace, sociálního prostředí a v neposlední řadě i motivace. To vše je prováděno prostřednictvím speciálně vycvičeného psa, jenž je veden školenou osobou.


Canisterapie má široké využití, které lze modifikovat na konkrétní potřebu klienta. Ve své praxi využívám různé metody práce klient-pes vč. polohování . Pracujeme s klienty všech věkových skupin. Specializujeme se na práci s dětmi s poruchami autistického spektra, logopedii, seniory, krizovou intervenci, práci s klienty s handicapem a další.

Canisterapii lze provádět jak formou individuální terapie, skupinových terapií (školy, školky, tábory), tak i případně formou docházení za klienty do zařízení sociálních služeb či nemocnic. V případě potřeby je vždy průběh a cíl canisterapie konzultován s příslušným odborníkem.

Učíme se stále novým věcem, abychom se dokázali přizpůsobit potřebám klientů. Naším cílem je, aby naše společné chvíle klientům přinášely radost a pomohly jim na jejich cestě.

V případě Vašeho zájmu či pro více informací mě neváhejte kontaktovat na níže uvedených kontaktech.


Kontakt

Mob.: +420 739 593 859

Email: syrotiukova.v@seznam.cz