VENDULA HORÁKOVÁ


Metody, kterými pracuji:


Čínská energetická masáž - masáž, která udržuje organismus v plné síle

Masíruje se po dráze močového měchýře, což je nejdelší meridián v těle. Aktivace tohoto meridiánu ovlivňuje páteř a nervovou soustavu, pomáhá uvolnit bolesti v zádech a šíji. Jedná se o příjemnou relaxační masáž, která obnovuje proudění energie ve dvanácti energetických drahách v těle. Znečištěné prostředí, ale i stres ztěžují tok této energie. Stačí, aby například vlivem stresu došlo ke stažení svalu a tok energie se přeruší. Výsledkem je bolest svalu či orgánu, který je energetickou drahou spojen s postiženým místem.

Těhotenská masáž -Provádí se od třetího měsíce těhotenství

Jedná se o velice jemnou masáž, která pomáhá ulevit od bolesti zad, napětí krku, oteklých kotníků, unavených nohou a usnadňuje průběh těhotenství i porodu. Provádí se v leže na boku nebo v sedě. Masáž provádím kokosovým olejem, který se krásně vstřebává do pokožky, zvláčňuje jí a při pravidelném používání zabraňuje tvorbě strijí.

Čínskou i těhotenskou masáž jsem se učila v Remako akademii Liberec.

Baňkování - kde příroda stvořila bolest, tam se nahromadily škodlivé látky

Pod baňkou se vytvoří podtlak, kde proudí zrychleně krevní oběh. Dochází tak k promývání hlubších vrstev tkáně a detoxikaci. Odplavují se dlouho nahromaděné toxické látky, proto je nutný větší přísun tekutin po baňkování. Tkáň se prohřeje, prokrví a tak se intenzivně uvolní i hluboko uložené svaly a rozrušují se patologická spojení jednotlivých vrstev tkáně. Baňkování též působí preventivně proti blokádám zad, bolestem hlavy a v jednotlivých oblastech pozitivně ovlivňuje funkci vnitřních orgánů, které jsou energetickou drahou spojeny s jednotlivými svaly. Baňkuje se též při bolestech kloubů, astmatu i pro posílení svalů pánevního dna. Po baňkách se můžou vytvořit tmavé skvrny. Čím tmavší, tím více bylo baňkování třeba, protože právě tam, kde jsou skrny nejtmavší většinou klient pociťoval dlouhodobé potíže. Bolest ustupuje již po prvním baňkování a při dalších návštěvách bývají skvrny stále světlejší a mizí již po dvou - třech dnech.

Baňkování mě učil MUDr. Josef Jonáš.

Reflexologie chodidel - chodidla jsou zrcadlo těla

Příroda věnovala člověku během evoluce vzpřímenou chůzi, nepomyslela však na to, že by mohl vynalézt i boty. Všechny orgány se totiž odrážejí na zónách chodidel, jež jsou známy jako reflexní zóny. Jejich prostřednictvím mohou být terapeuticky stimulovány tělesné funkce. Rišiové a praktikanti ajurvédy znali již před tisíciletími léčebné účinky masáže chodidel a znali také reflexní zóny všech tělesných oblastí a orgánů na chodidlech. Masáží těchto bodů stimulejeme jednotlivé orgány a podporujeme je v činnosti. Na chodidle by nemělo nic bolet, pokud ano, tak orgán, který je s danou ploškou na chodidle spojen říká: "Všímej si mě, věnuj mi trochu víc péče. ...." Reflexní zóny i čakry na chodidlech ovlivňují velkou měrou náš zdravotní stav i naši pohodu. Pokud se dobře daří chodidlům, ani zbytek těla na tom není špatně.

Reflexologii jsem se učila u manželů Patakyovích, kteří v tomto oboru patří k jedněm z nejlepších a nejzkušenějších u nás. Rozvinuli poznatky Ing. Janči a pokračují v jeho stopách.

Od začátku mě nadchlo, jak reflexní plošky fungují a bolest v nich odpovídá zdravotním problémům klienta.

Více na www.masazeturnov.cz